Liate a epoxidové podlahy

Epoxidové liate podlahy sa inak nazývajú aj živicové podlahy. Pôvodne boli vyvinuté na priemyselné účely, do priemyselných hál, no veľmi rýchlo sa stali obľúbenými aj v domácnostiach. Takáto podlaha pozostáva z 2 chemických látok, ktoré po zmiešaní vytvoria hladký a odolný povrch s mnohými ďalšími výhodami.

Je pochopiteľné, že táto podlaha je každým rokom vyhľadávanejšia. Jej výhody sú neporovnateľné s akýmkoľvek iným, doteraz známym typom podlahy. Je veľmi príjemná na dotyk, nemá žiadne špáry, vďaka čomu sa lepšie hygienicky udržiava, má neprekonateľne dlhú životnosť, dokonca bezúdržbovú. Používané materiály sú zdravotne nezávadné, vhodné aj pre tých najmenších a aj pre domácich miláčikov. Sú tiež odolné voči vlhkosti a ich údržba je nesmierne jednoduchá. Ich výhodou pri podlahovom kúrení, je ich hrúbka a spojenie s poterom. Výrobne regulujú teplo a minimalizujú tak tepelné mosty a úniky.

Ideálny poter pod liatu podlahu je anhydritový. Vďaka jeho priľnavosti a hrúbke už od 3 cm, je vhodný na podlahové kúrenie. Po jeho aplikácii vznikne úplne rovná, bezprašná a oteruvzdorná podlahová vrstva. Pred aplikáciou ďalšej podlahovej vrstvy už nie je potrebné ju nijako upravovať.

Referencie